Monday, October 21, 2013

Balda JubiletteBalda Jubilette on valmistatud Saksamaal, Dresdenis, 1938. aastal. Balda tehas asutati 1908 ning nimi Jubilette viitab Balda 30ndale juubelile.

Balda Jubilette on 35mm kaamera, väike ja lõõtsaga. Objektiiviks on ees Baltar 1:2,9. Minimaalne ava on f16, on olemas ka distantspäästiku võimalus ja bulb-režiim. Pildiotsija on väike ja minu eksemplaril ka mõrane.

See väike Balda oli alguses üsna nukras seisus, katiku labad olid kinni kiilunud, päästik ei püsinud vinnas ning B-režiim ei läinud üldse peale. Enne fotomeistri juurde viimist puhastasin ta suuremast mustusest ära ning pärast „ravi“ panin sisse proovirulli, milleks oli Fomapan200. Ning kuigi kaadrivahed on väga juhuslikud, st mõni kaader on kokku jooksnud ja mõnel on paarisentimeetrine vahe, on 36-kaadrisel filmirullil tervelt 28 pilti peal. Sellest omakorda jäi enamvähem teravate piltide sõelale 25. Kaadri nurkadesse jäävad mõnusad ümarad nurgad.

Hea meel oli pärast kinnistamist näha, et aparaat töötab. Kaadrivahede suvalisus aga tuleneb minu kogenematusest Baldaga.


Fotod on negatiiviskännid ja pildistatud käest. 

 
 

linnamaastike püüdja Andrus tuleb õhtuselt pildijahilt

Platz Rotermannis


valgusega inimesed kõnnivad Kadriorus Balda Jubilette ise
 
 

No comments:

Post a Comment