Monday, February 3, 2014

E6

Panin ühel päeval oma Voigtländer Bessa 66 sisse slaidifilmi Fuji Astia. Ja see oli seal tükk aega, kindla plaaniga ükskord slaidiprotsessiga E6 ära ilmutada. Vahelduseks C-41 protsessile. 
Tegelikult pole mul vist kunagi ükski film nii kaua aparaadis olnud. Sügis sai äkki otsa ja tuli värvitu porine aastaaeg, mil slaidivaim uinus ja väike Bessa tukkus oma vutlaris suures fotokotis kaasas. Ilusate talveilmadega tulid tagasi värvid ja sain edukalt filmi täis pildistada. Nüüd oli küll kahju, et nii vähe kaadreid oli jäänud. 
Aga panen väikese tulemi ka siia vaatamiseks. Ma ise muidugi olin ülirahul, eriti ilus on negatiiv, või siis positiiv? Ilmselt varsti on mul jälle slaidifilm aparaadis, aga millises, ei oska veel öelda. 

Kui mõelda pildistamisele filmiga, tuleb digimõtted kõigepealt peast välja saada. Siis tuleks välja mõelda, kas värvi- või mustvalge- või kogunisti slaidifilm ning siis jääb formaat. 
Mida kitsama ulatusega film, seda rohkem peab mõtlema. Slaidifilm eriti möödapanekuid ei luba, säritus läheb natukene üle või ala ja polegi enam pilti. 
Järgnev pildirida on ka ise alles slaidifilmi test. 
Pildistatud oktoober 2013 - jaanuar 2014 Voigtländer Bessa 66 keskformaatkaameraga.

---------------

One day I thought of putting Fuji Astia on my little Voigtländer Bessa 66 camera. And it stayed there for a long time, because autumn ended so suddenly and colorless and rainy period began. Bessa 66 spirit was at the bottom of my backpack in its own brown case and hibernated. In January the beautiful winter arrived and brought the colors back. Now I felt sorry that so few frames were left and the film were filled with magic. 
I put this little selection here for others to see. I myself was very content indeed, the negatives or should I say positives?, are very nice. I believe I repeat it soon, but with what camera, I have not yet decided. 
To take photos with film, one must throw digital thoughts out first, then is this decision - which film? Black and white or color or slide. Or something else. And then there's a format. The narrower the dynamic range of the film, the less it allows mistakes. Just a bit low or high exposure and you may not have the picture.
Following photos are simply a slide test itself. 

2013 October - 2014 January with Voigtländer Bessa 66 middle format camera.


No comments:

Post a Comment